Codzienna aktualizacja ofert promocyjnych

CARREFOUR

Przeglądaj gazetkę

Carrefour to francuska marka sklepów o globalnym zasięgu, która posiada szeroko rozwiniętą sieć hipermarketów, supermarketów i małych sklepów, które funkcjonują obecnie w 34 krajach na czterech kontynentach, oczywiście także w Polsce. Sieć powstała w 1959 roku, a pierwszy sklep otwarty był w Annecy we Francji rok później. Nazwa marki oznaczająca z języka francuskiego skrzyżowanie odnosi się do tego, że pierwszy sklep powstał przy skrzyżowaniu 5 ulic.

Jak wygląda sieć sklepów Carrefour?

Pod marką Carrefour możemy znaleźć szeroko rozwiniętą sieć sklepów. To bowiem hipermarkety, supermarkety pod marką Carrefour Market a także minimarkety Globi oraz sklepy franczyzowe z marką Carrefour Express. W sumie w sieci znajduje się ponad 10 tysięcy sklepów, w tym połowa to sklepy dyskontowe, około jedna czwarta to supermarkety i około 1500 hipermarketów. Blisko połowa sklepów należących do sieci mieści się we Francji.

Sieć sklepów Carrefour w Polsce

W Polsce sieć Carrefour jest jedną z największych sieci handlowych, która generuje przychody powyżej nawet 1,5 mld Euro. W tym momencie funkcjonuje format sklepów, w których mamy pięć rodzajów. Z jednej strony największe sklepy sieci a więc hipermarkety, obok nich mniejsze oznaczone czerwonym logo sklepy Carrefour Market zazwyczaj do 2000 metrów kwadratowych. Poza tym sklepy Carrefour Express pod marką zieloną jako sklepy franczyzowe do 500 metrów i mniejsze sklepy z pomarańczowym logo. Dodatkowo na wsiach i mniejszych miastach sieć prowadzi również sklepy pod marką Globi powyżej 50 metrów kwadratowych.

Atrakcyjna oferta produktów w sklepach Carrefour

Zaglądając do sklepów Carrefour możemy liczyć na faktycznie bogatą ofertę produktów, które znajdują się tam w sprzedaży. W przypadku hipermarketów ta baza propozycji jest tam faktycznie bardzo szeroka i każdy może znaleźć kompleksowo ofertę różnych produktów począwszy od spożywczych, przez elementy wyposażenia domu, chemię gospodarczą, kosmetyki, przedmioty ogrodowe. W przypadku mniejszych supermarketów oferta jest mniej rozwinięta i najczęściej jest to baza propozycji, w ramach których znajdziemy produkty spożywcze, podstawowe kosmetyki i drobne akcesoria. Oprócz tego mamy również małe sklepy, które oferują podstawowe produkty spożywcze i niewielką ilość produktów kosmetycznych, chemicznych. Sieć niezależnie od tego o jakie sklepy z jej grupy chodzi stara się pracować na ofertą i regularnie wprowadza akcje promocyjne, które stają się szansą na dokonanie tańszych zakupów. Kupujący w sklepach Carrefour faktycznie mogą liczyć na świetnie przygotowane sklepy z dobrymi cenami.

BLOG

Ostatnio dodano na nasz blog